Getting your Trinity Audio player ready...
|
ALL-PAL BAY DIVISION
First Team
Lanie Van Linge (Menlo-Atherton) Jr.
Julia Marks (Menlo-Atherton) Jr.
Julia Chang (Menlo-Atherton) Sr.
Sophia Longo (Menlo-Atherton) So.
Ksenia Vasilyev (San Mateo) Jr.
Aida Lowe (San Mateo) Jr.
Emily Chan (San Mateo) Jr.
Lauren Young (San Mateo) Jr.
Annika Lin (Carlmont) Fr.
Diana Gong (Aragon) Jr.
Hallie Martinucci (Burlingame) Jr.
Snehal Pandey (Carlmont) Sr.
Second Team
Elise Kratzer (Menlo-Atherton) So.
Natasha Auer (Menlo-Atherton) Sr.
Kate Perri (Menlo-Atherton) Jr.
Sarah Marks (Menlo-Atherton) So.
Nia Zizman (Menlo-Atherton) So.
Tessa Chou (San Mateo) Jr.
Grace Wang (San Mateo) Fr.
Sandra Stronghin (Carlmont) Jr.
Sagrika Jawadi (Aragon) Sr.
Nora Liu (Aragon) Jr.
Keertana Namuduri (Aragon) Jr.
Cali Conklin (Half Moon Bay) Sr.
Aneesha Gharpurey (Half Mopon Bay) Sr.
Ann Okada (Hillsdale) Sr.
Nina Balestrieri (Woodside) So.
Amanada Wong (Woodside) Fr.
Jamie Jhang (Hillsdale) Jr.
–
ALL-WBAL FOOTHILL DIVISION
Most Valuable Player: Sara Choy (Sacred Heart Prep) Jr.
First Team
Taylor Gould (Menlo) So.
Georgia Andersn (Menlo) Sr.
Elika Eshghi (Mednlo) Jr.
Vivian Liu (Menlo) So.
Melina Stavropoulos (Sacred Heart Prep) Jr.
Isa Robionson (Sacred Heart Prep) Fr.
Wallis Hess (Castilleja) Sr.
Haley Matthews (Pinewood) Sr.
Lizzy Schick (Harker) Jr.
Rachel Broweleit (Harker) Fr.
Gina Partridge (Harker) Fr.
Second Team
Kaitlin Hao (Menlo) Sr.
Kathryn Wilson (Menlo) Jr.
Lindsey Marcus (Sacred Heart Prep) So.
Sara McGrath (Sacred Heart Prep) So.
Nathalie Rotenberg (Sacred Heart Prep) So.
Mabelle Pasmodij (Castilleja) Fr.
Roxana Scott (Castilleja) Fr.
Julian Ownes (Pinewood) Jr.
Srivani Vegesna (Harker) Fr.
Connie Miao (Harker) Sr.
Jahnavi Deb (Crystal Springs Upland) Sr.
Saskia Rohde (Harker) Sr.
Honorable mention
Kathleen Cheng (Harker) Jr.
Simran Sandhu (Castilleja) Jr.
Lauren Creamer (Menlo Jr.
Ellie Lieberman (Menlo) Fr.
Amanda Cheung (Harker) Fr.
Elizabeth Ruehl (Crystal Springs) Jr.
–
ALL-WBAL SKYLINE DIVISION
Most Valuable Players: Casey Walsh (Priory)
First Team
Delara Fotovatjah (Priory)
Kelly Walsh (Priory)
Kate Walsh (Priory)
Megan Love (Priory)
Anika Kartik (Notre Dame-San Jose)
Kari Bergstedt (TKA)
Sarah French (TKA)
Izzy Larios (Notre Dame-Belmont)
Brenna Barrett (Notre Dame-Belmont)
Bianca Baldini (Notre Dame-Belmont)
Jacqueline Fukumoto (Mercy-San Francisco)
Second Team
Olivia Hooper (TKA)
Alyssa Kwong (TKA)
Marnie Davis (Notre Dame-San Jose)
Maddy Drogy (Notre Dame-San Jose)
Annalisa Martinez (Mercy-San Francisco)
Aivy Duong (Mercy-San Francisco)
Juliette Rencoret (Notre Dame-Belmont)
Nina Fowler (Notre Dame-Belmont)
Jennifer Ye (Mercy-Burlingame)
Jacey Reed (Priory)
Betty Chen (Priory)
Honorable Mention
Claudia Tamer (Priory)
Galina Lang (Mercy-San Francisco)
Sophie Lamb (Notre Dame-Belmont)
Julia Underwood (Notre Dame-Belmont)
Sophia Panjwani (Mercy-Burlingame)
Jada Chapelle (Mercy-Burlingame)
(All-league teams are selected by the coaches)
By Palo Alto Online Sports
By Palo Alto Online Sports
By Palo Alto Online Sports